HACAMATTAN ÖNCE VE SONRA ÖNERİLER


Spread the love

Hacamat öncesi ve sonrası yapılması gerekenler nelerdir ?uzmanının’dan

 

Hacamat öncesi ve sonrası  yapılması gerekenler nelerdir ?

 

Hacamattan öncesi Hacamat olacak kişi  en az 1 en fazla 2 gün evvelinden  aspirin  türü kanı sulandıran tabletler kullanmamalıdır.Hacamat olacak kişi vucudun açlığa dayanma durumuna göre 2  ile 4 saat aç kalmalıdır. hiç açlığa fazla dayanamıyorsa 1 saatte olsa aç kalmalıdır.

Ne çok aç nede çok tok olunmalı.

En az 1 enfazla 2 gün evvelinden hayvansal gıda  ve süt ürünleri  hacamat öncesi okadar önemli değildir. ama yenmesede ii olur  esas hacamat sonrası çok daha önemlididir.

Yani et tavuk süt yumurta  peynir  yoğurt balık tüketmemelidir.  1 parça et  peynir yemesi önemli değildir. örnek Erol Taş gibi yenmemelidir.

hacamata gelmeden Hacamat olacak kişi  en az 1 en fazla 2 gün evvelinden cinsel perhis  cima yapmamalıdır. Vucudu yormamak açısından

Hacamat günü 1 gün evveli ağır kaldırma taşıma spor aktivitelerinde bulunmamalıdır.

Hacamat ameliyat gibi cerahi bi işlem olmadığından acısı sinek ısırığı kadardır, ( hatta  çabuk gıdıklanan kişilerde hafif gıdıklanma hissi verebilir.

Hacamat aç karnına yapılır; Takribi  2  Veya 3 saat öncesi yeme içme bırakılır.Bunun yanısıra şeker hastaları  çabuk acıktığından 1 saat aç kalmalıdır.

Hacamatta gelmeden evvel şeker hastaları çabuk acıktığından

1 saat aç kalmalıdır.

Çabuk acıkmayanlar takriben 2   3   4 saat araları aç kalabilir.

Yani ne çok ne çok tok olmalıdır.

Hacamat ın aç karnına yapılmasının nedeni; aç iken kandaki total yağ ve glikoz oranını ve diğer zararlı maddeler düşük düzeyde bulunmaktadır. bu durumda kalp, karaciğer ve böbrekler daha aktiflerdir.

Vücutta takribi 6-7 litre kan olup yemekten sonra takribi 3-4 litre kan sindirim işlemini gerçekleştirmek için görevlendirilir. Bu durumda kan basıncı düşmesi ve kan dolaşım hızının yavaşlaması nedeniyle hacamat ile toksit maddeleri temizlemek zorlaşır.

Çünkü; tokluk halinde kan, karın boşluğunda göllendiği için hayati merkezlerimiz olan beyin ve kalbin beslenmesi zayıflamıştır. Böyle durumlarda hacamat yapılınca beyne, kalbe ve diğer hayati hormon ve enzim yapan bezlere giden kan hacmi iyice düşerek,Hacamatın etkisini düşürebilir.

en az 1 gün enfazla 24 saat öncesinden hayvansal gıda süt ürünleri alınmaz ise daha iyi olur.

Zira hayvansal gıdalar protein ihtiva eder, kanı koyulaştırı. Hayvansal perhize dikkat edilerek yapılan hacamat daha faydalıdır.

Olaki unutup bir dilim peynir veya bir lokma et yenildiyse sorun değil, bir yemek kaşığı zeytinyağı sirke zeytinyağı karışımı içilirse hayvansal gıdanın etkisi nötürleşir.

24 saat öncesinden cima yapılmaması iyidir.

Cima stresi azaltır ama aynı zamanda da kan dolaşımını yavaşlatır. Kan dolaşımı zayıf olursa hacamat dan istenilen fayda alınmaz. Bu nedenle hacamat dan önce cima yapılmaması daha iyidir.

Hacamatdan sonrası

Asgari iki saat kadar bir şey yenilmemelidir. Hacamatdan sonra iştah biraz açılabilir. Şeker tatlı  türü gıdalar iyi gelir. Mümkün olduğunca günü hafif gıdalarla geçirmek hacamatın faydasını artırır.

Mesela sebze çorba gibi şeyler yenilmesi iyi gelir aşırıda yüklenmemek şartıyla

48 saat cima yapılmaması hacamatın faydasını artırır.

 3  5  6  saat sonra duş alınabilir. Lakin duştan hemen sonra  izlerinin olduğu bölgeye zeytinyağı veya kantoron yağı sürmeli hacamat olan bölgeye iyi gelir o bakımından çok fayda sağlar.

Hacamat dan sonra sirkeli su veya bal şerbeti içmek çok faydalıdır. Zira her iki gıdanın ortak özelliği damar açıcı olmasıdır.

Hayvansal gıdaların hemen hepsinde protein olup kan dolaşım hızını yavaşlatır. Bu nedenle asgari 24 saat öncesi mümkünse 48 veya 72 saat öncesi hayvansal gıda perhizi yapılır.

1)Hacamat sonrası en az 3 saat  en fazla 4 saat yemek yenmemelidir. Et tavuk süt yumurta  peynir  yoğurt balık 3 GÜN BOYUNCA  tüketilmemelidir.

3 GÜN BOYUNCA Sadece Çorba türü sebze gibi gıdalar yenmelidir.3 günden sonra normal gıdalar yenilebilir.mesela pilav, kuru fasulye sebze yemekleri, patates yemekleri makarna ,bulgur pilavı  v.s

2)Hacamat sonrası hemen uyunmamalı 5 saat sonra uyunmalı

3)Hamama 2gün boyunca gidilmemeli

4)Aynı GÜN 3 arası  5 SAAT SONRA BANYO YAPILABİLİR Yanlız çok sıcak ve çok soguk su ile olmamalı

5) Aynı gün bol su içilmemeli.   

 

HACAMATIN RİSKİ YOKTUR HİÇ BİR ZAMAN OLMAMIŞTIR  DUYULMAMIŞTIR.

İSLAMİ USULLERE UYGUN HACAMAT YAPILMAKTADIR

 

SAÇ KESİLMEDEN HACAMAT  VİDEOSU  İZLEYİNİZ….

VİDEO SEYRETMEK İÇİN RESME TIKLAYINIZ

SİNİR,STRES,DEPRESYON,TAKITI,VESVESE BİTTİ !

VİDEO’YU SEYRETMEK İÇİN RESME TIKLAYIN   

Sinir,Stres, Depresyon,Panik Atak,Takıntı, Vesveseye Artık  SON !

Pisikolojinin tedavi şekli (la teşbih), evde var olan sivrisineği çekiçle veya balyoz ile öldürmeye çalışmaya benzer. Bir tane sivri sinek öldürürsün bir tane arkdadan gelir. Çekiç ve balyozun evde eşyalara verdiği zararda cabası.

Halbuki bataklık kurutulsa daha kalıcı tedavi sağlanır, ortada sivrisinek veya rahatsız edeici bir durumda kalmaz. bataklığın kurutulması ise Mürşidi kamil elinde nefis terbiyesi yolu başta olmak üzere zikirle dua ile hacamat ile bitkisel terkib ile ve hatta akupunktur ile mümkündür.

Hacamat; asabi, depresyona maruz, sitres altında çalışan kolay sinirlenen, işlerinde özel yaşantılarında kararsızlık ve endişe yaşayanlar için yerine ikamesi mümkün olmayan çok faydalı bir tedavi şeklidir.

Asabiyet beyne giden kan damarları tıkalı (tansiyon hastalarında) çok görürlür. Bu kişiler ortaya çıkan bu enerjiyi kontrolde zorlanmalrından dolayı enerjiyi kanalize edemeyince kızma ve sinirlenme oluşur. Hacamatla bu anında tedavi edilir. Ve tedavi kalıcı olduğu gibi hiç bir yan etkiside yokdur.

Pisikolojik hastalıklar diye tabir edilen işin aslı kişinin nefsinde bulunan bir rahatsızlığın dışa yansıması şeklinde tabir edebileceğimiz bir çok hastalıklara için hacamat ile tedavi en etkin yoldur.

 

İSLAMİ USULLERE UYGUN HACAMAT  YAPILMAKTADIR.

 

SAÇ KESİLMEDEN HACAMAT  VİDEOSU  İZLEYİNİZ….

VİDEO SEYRETMEK İÇİN RESME TIKLAYINIZ

DİKKAT ! YAPACAĞIMIZ HACAMATTA ACI SIZI YOKTUR.

                        
AŞAĞIDAKİ VİDEOLARI İZLEYİNİZ

İŞTE ISPATI !  

 İlgili resim       

VİDEOLARIMIZI İZLEMEK İÇİN RESME TIKLAYINIZ

RİSKSİZ TEDAVİ HACAMAT

DİKKAT !   

HACAMATA GELMEDEN YAPACAKLARINIZ 

SİZİN İÇİN ÖNEMLİ OKUYUNUZ LÜTFEN

STRES, DEPRESYON ,PANİK ATAK TAKINTI ,VESVESE

HACAMATLA SON  BULDU  ALLAHIN İZNİ İLE 

BİTECEĞİNE İNANDIĞINIZ AN BİTMİŞTİR.

BU VİDEODAKİ  ARKADAŞIMIZ  PANİK ATAK,VESVESE ANİ SİNİRLENME

PANİK,KURUNTU,UYUYAMAMA,YORGUNLUK RAHATSIZLIKLARIYLA

TAM BİR TESLİMİYETLE YAPACAĞIMIZ  UYGULAMALARA İNANARAK

GELDİ VE KURTULDU YAPACAĞIMIZ   HACAMATTA

YANİ ÖNCE ŞİFANIN  ALLAHTAN OLDUĞUNA  SONRA  BİZİM BİİZNİLLAH VESİLE OLACAĞIMIZA

İNANIRLARSA İŞ BİTMİŞTİR.  HACAMATA BAŞARI ORANIMIZ YÜKSEKTİR.

ABARTI YOKTUR BİİZNİLLAH  ALTAKİ VİDEOYU VE DİĞER VİDEOLARIMIZI İZLEYİN DEĞERLENDİRİN

 

SİNİR,STRES,DEPRESYON,TAKITI,VESVESE BİTTİ !

STRES DEPRESYON PANİK ATAĞA HACAMATLA SON !

VİDEO’YU SEYRETMEK  İÇİN RESME TIKLAYINIZ

 

SİNİR,STRES,DEPRESYON,TAKITI,VESVESE BİTTİ !

VİDEO’YU SEYRETMEK İÇİN RESME TIKLAYIN   

STRES, DEPRESYON, PANİK ATAK
HACAMATLA  BİTTİ !  İZLEYİN..

VİDEO’YU SEYRETMEK  İÇİN RESME TIKLAYINIZ

KAFANIZA TAKILAN  HER  KONUDA BİZİ  ÇEKİNMEDEN GECE / GÜNDÜZ  7/24  ARAYABİLİRSİNİZ

kanı sulandıran Aspirin kan sulandırıcı tablet  ve coumadin kullanmamalıdır. Eğer kullanmışsa en az 2 gün  evvelinden kesip hacamata gelmelidir. Hacamat