Hacamat kimlere yapılmaz

Hijyen Hacamat

Hacamat Nedir ?

Modern ve hijyenik Hacamat kupaları (kupa çekme seti) 5- 10 dakika hacamat uygulanacak bölgeye vakumlanır. Bu vakumlama ile vakumlanan bölgedeki pis kanı toplar.

Hacamat kupalarının yeteri kadar beklemesi sonucunda orası iyice uyuşur sonra kupalar çıkarılır ince ince bistürü/neşter ile kesikler atılır, (0.5cm uzunluğunda, 1-2 mm arası derinlikte) (steril olmadığı için jilet kullanmıyoruz) sonra kupalar tekrar çizik atılan yerlere takılır böylece vücuda zarar veren fazla ve pis kanlar o kupa içinde toplanır.

Kupa bardaklar hariç tüm malzemeler, eldiven kesici aletler vs. tek kullanımlık olmalıdır. Ve kullanılan kupalar prosedure uygun şekilde kimyasal larla en iyi şekilde dezenfekte edilmelidir. Hijyen ve temizlik çok önemlidir. Çünkü birçok hastalık kandan bulaşmaktadır.Onun için gelişigüzel hacamat yaptırmayınız.

Kullandığımız malzemeler, kupalar, bistürü, tek kullanımlık olup, başkasına kullanmamaktadır.
Bizim yaptığımız hacamatta kesinlikle iz kalmaz.

Atılan bu çizikler 1 günde iyileşir. Atardamar, toplardamar veya kılcal damarlara asla zarar vermez. % 100 oranda neşter izi kalmaz, 2 hafta içinde tamamen izler kaybolur.

Hacamat yapılacak kişinin oturma pozisyonu kan dolaşımı en rahat olacak şekilde rahat oturmalıdır. Asla ve asla yüzükoyun, yatarak hacamat yapılmaz. Bu çok önemlidir. Yüzükoyun yaptırmak ve hacamat’tan sonra uyumak damar tıkanıklığına neden olur.

Rasulallah Efendimiz Muhammed Mustafa SAV efendimizin eşlerinden Ümmi Seleme annemiz Rasulallah Efendimiz SAV’den izin alıp Ebu Taybe adlı Haccama Hacamat yaptırdığını okuduk. Burdan Bayanların Erkeğe hacamat yaptırmalarında sakınca olmadığını, erkek haccama hacamat yaptıranın eşinden izin alması gerektiği ölçüdür diye düşünüyoruz.Fetva vermemiz sözkonusu bile olamaz. yetkimiz tabiî ki yoktur. Kimseye bu şekilde erkek haccama hacamat olun diyemeyiz. Her şahsın kendi tercihi olarak erkek veya kadın istediği haccama yaptırabilir. Haccamında bunu kabul etmesi gerekir.

Şahsen 20 yıllık sağlık memuru olarak bu güne kadar binlerce bayana enjeksiyo ( iğne) pansuman serum takma, sutur (dikiş ) atma ve alma gibi birçok sağlık işlemi yaptığımdan dolayı bayanlara da hacamat yapmaktayım. Bir sağlık personeli olarak benim açımdan herhangi bir sıkıntı yoktur. Bugüne kadar da güvenle birçok işlem yaptım. Hacamatınızı da güvenle yaptırabilirsiniz.

Hacamat sadece deriyi çizmek değildir. Hacamat esnasında bilinmesi gereken bir çok husus vardır. Bu hususlardan bazıları modern tıp eğitimiyle öğrenilir; kişinin işine verdiği önem sonucu kendisini de en iyi şekilde yetiştirmesi gerekir.

Erkek haccamlar genel itibari ile bayan haccamlara nazaran hacamat esnasında hastayı kontrol, seyir ve konsantre açısından daha özenli ve dikkatli olduğu görülmektedir. Çünkü hacamat bir sağlık işlemidir, hacamat esnasında hasta /veya kişinin ne tepki göstereceği belli olmaz, onun için sağlık konusunda tecrübeli, acil müdahale bilgisi olan, uzmanlaşmış kişilere hacamat yaptırmanızda fayda vardır.

Hacamat İki sebepten Yapılır

Sünnet için:Herhangi bir kişide bir hastalık rahatsızlık olmayıp, sadece Efendimizin sünnetini yerine getirmek için yaptırılır. Bunun için en faziletli günler tercih edilirse daha iyi olur. İlk bahar, sonbahar ayları ve hicri ayın tek günleri 15_17_19 vb. gibi…Yapılması uygundur.

Hastalık için: Peygamber efendimiz (s.a.v) Hadisi Şerifte ”Sizin Başınıza bir hastalık, geldiğinde hemen hacamat olun” buyurmuştur. Hastalık için yapılan hacamatta sadece hacamat yapılmayan günler dikkate alınır. Tarih ve mevsim gözetilmez.Çünkü hasta olan kişinin veya zehirlenen bir kişinin daha faziletli olan günleri bekleme gibi yahut bir kaç ay bekleme imkanı yoktur.

Nitekim peygamberimizde başına herhangi bir hastalık gelen hemen hacamat olsun buyuruyor.Şeytanın vesveselerine karşı kalbin arkasından yapılan hacamat çok faydalıdır.50 senelik kökleşmiş büyünün, kalp karşısından yapılan hacamatla kaldırıldığı rivayeti vardır.Bizzat da yaşadığım vakalar vardır.Çift uzuvlarda hacamat faydalıdır. (İki diz, iki ayak gibi…)Kansızlık, şeker ve kan hastalıklarından birisi bulunan kişiler usta bir hacamatçıya en uygun yerden hacamat olunmalıdır.Bir insan bünyesine, dayanıklılığına ve vücudunun kan oranının azlığına yada çokluğuna göre 1 yerinden, 6 yerine kadar aynı anda hacamat olabilir.

Hacamat Bölgeleri ;

Kafa Arkası : Bu bölgeye can kurtaran da denmektedir, efendimiz sav ”kafadan hacamat olmak her hastalığın şifasıdır” buyurmuştur. Psikolojik hastalıklara, kulakta olan ağrılara ve çınlamalara, başta olan ağrılara, sedef, saç dökülmesi, gözde ki problemlere, ağız diş etleri, başlangıçta ki katarakta faydalı, kronikleşmiş katarakta faydası olmaz.

Kulak arkası : Kulaklarımıza, burna, boğaz ve göz hastalıklarına, ön dişler ve köpek dişlerine, guatr ve lenflerdeki problemlere iyi gelmektedir.

Omuzlar : Akciğer hastalıklarına yüksek tansiyon, baş ağrısı, baş dönmesi, kireçlenmeler, boyun fıtığı, koldaki ve omuzdaki ağrılara, hormon dengesizliklerine iyi gelmektedir.

Kürek Kemikleri arası : Kalp, pankreas, safra kesesindeki problemleri tedavi etmektedir.

Bel hacamat : İdrar kaçırmaya beldeki ağrılara, bel fıtığına, böbrek hastalıklarına, erkek ve kadınlarda bulunan hastalıklara. Kuyruk Sokumunda Hacamat : Prostata, hemoroide, adet düzensizliklerine, fil hastalığına.

Dizler hacamat : Dizdeki hastalıklara, romatizmaya, kireçlenmelere, hemeroide, varislere, baldır ve ayaklardaki yaralara, mide karaciğer, safra kesesei ve böbrek hastalıklarına.

Ayak Bileği Dış Kısmı : Siyatik, ağrılara, varis, gut ve fil hastalıklarına

Ayak Bileği İç Kısmı : Adet düzensizliğine ve basura çok faydalıdır.

BİZ KİMİZ…..

Hacamat Hakkında Her Bilgi

 

LÜTFEN BİZİ ARAMADAN ÖNCE YAZILARIMIZI OKUYUNUZ

VİDEOLARIMIZI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HACAMATIN RİSKİ YOKTUR HİÇ BİR ZAMAN OLMAMIŞTIR DUYULMAMIŞTIR.

İSLAMİ USULLERE UYGUN HACAMAT YAPILMAKTADIR..

VİDEOMUZU SEYRETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

TOPLU GURUPLARA GİDİLİR .

 

DİKKAT ! YAPACAĞIMIZ HACAMATTA ACI SIZI YOKTUR.


AŞAĞIDAKİ VİDEOLARI YAZIYA TIKLAYARAK İZLEYİNİZ

blank

MÜŞTERİ MEMNUNİYET VİDEOLARIMIZ

 

VİDEOLARIMIZI SEYRETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

RİSKSİZ TEDAVİ HACAMAT

 

HACAMATA GELMEDEN YAPMANIZ GEREKENLER

ÖNEMLİ OKUYUNUZ LÜTFEN

Stres,Depresyon,Panik Atak,Vesvese,Kuruntu,Halsizlik

Hacamatla SON ! Buldu.Allaın İzniyle İnanın Biteceğine

İnandığınız An BİTMİŞTİR.

Aşağıdaki VİDEODAKİ Arkadaşımız Panik Atak Rahatsızlığı İle

Tam Bir Teslimiyetle Bize Geldi Yapacağımız Uygulamalarla

Şifasını Buldu Yani Şifanın Önce Allahtan Olduğuna Sonrada

Bizim Vesile Olacağımıza İnanırlarsa İŞ Bitmiştir. Hacamatta

Başarı Oranımız Yüksektir. Abartı Yoktur BİİZNİLLAH

Sinir,Stres,Depresyon,Panik Atak,Takıntı, Yorgunluk Bitmiştir.

PANİK ATAK VİDEOLARIMIZ TIKLAYINIZ

Sinir,Stres,Depresyon,Panik Atak,Takıntı, Yorgunluk Bitmiştir.

 

BU YAZILARIMIZI OKUYUNUZ

VİDEOLARIMIZI İZLEYİNİZ…

 

Hİjyenbir ortamda hacamat Malzemelerimiz Sıfır Tek

Bütün kullandığımız ürünler Tek Kullanımlıktır. Hacamatı Bizde Yaptırmanız

Şart Değildir. Ama Hangi Yerde Nerede Yaptırırsanız Yaptırın

Hijyene ve hacamatı yapanın ehli sünnet

ehil kişi olmasına dikkat edin

Bizde Yapılan Hacamatta Yapılan

Yerde Fazla Çizik izi YOKTUR

Hijyen Hacamat

Hacamatta Çizik İzi YOK ! Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız

HACAMAT KİMLERE

YAPILIR VEYA YAPILMAZ TIKLAYINIZ

TIKLAYINIZ

 

ÜNLÜ SANATÇI YAŞAR İPEK

HACAMATTA HİJYENDE BİZİ SEÇTİ

VE MEMNUNİYETİNİ BELİRTTİ

Hijyen Hacamat

ÜNLÜ SANATÇI ŞARKICI (YAŞAR İPEK )

HACAMATTA HİJYEN HACAMAT’TI SEÇTİ

HACAMAT SONRASI BEL SIRT

AĞRILARININ GEÇTİĞİNİ BELİRTTİ .

 

GÜZEL SESLİ ÜNLÜ SANATÇIMIZIN

BİZİ SEÇMESİNEN DOLAYI TEŞEKKÜRÜ KENDİNE

BİR BORÇ BİLİRİZ .

BAYAN HACAMAT İÇİN TIKLAYINIZ

RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TOPLU GURUPLARA GİDİLİR .

KAFANIZA TAKILAN HER KONUDA BİZİ ÇEKİNMEDEN GECE / GÜNDÜZ 7/24 ARAYABİLİRSİNİZ